Electro deluxe
Vlk v rouše beránčím
2. října 2015 20:30
Metro Music Bar (Poštovská 6)

Šest nejvyhledávanějších instrumentalistů na francouzské hudební scéně a charizmatický americký zpěvák James Copley. Od roku 2001 se posunuli od prvotního electro-jazzového zvuku k energií nabitému koktejlu přisprostlého soulu a funku s nádechem noblesy.

Po deseti letech cestování po celém světě (Čína, Indie, Kanada, Mexiko, Evropa) a vystoupení na nejprestižnějších festivalech (Montréal Jazz Festival, Jazz à Vienne, Cervantino, Solidays) slaví desáté výročí vydání dvojalba "Live in Paris", nahraného v plné bigbandové palbě.

Jsou zásobárnou hudebních talentů, inspirovali se mýtickými "Funk Brothers" a tradicí legendární značky Motown, a pracují jako studioví hudebníci s umělci na značkách Universal a Motown, jako jsou Ben Oncle Soul a Hocus Pocus, kteří se také podíleli na jejich albech.

V srdci groovové scény a se schopností přesahů do jiných žánrů si užili skromného úspěchu ve své rodné zemi Francii, kde se jejich poslední dvě alba dostala na špičku jazzové hitparády, přestože jsou výhradně v angličtině.

Jak sami říkají, jsou spíš Deluxe než Electro, nejsou žánrově vázáni a chtějí i nadále posouvat hranice své hudby.

 
galerie